Chińscy deweloperzy rosną w siłę dzięki Apple

Społeczność chińskich deweloperów rośnie w siłę. Wszystko za sprawą uruchomionego kilka lat temu przez Apple sklepu z aplikacjami - App Store.

App Store pomógł wkroczyć chińskim deweloperom na rynek amerykański

Polecamy:

Zobacz też:

Z informacji podanych przez firmę analityczną App Annie wynika, że udział chińskich twórców aplikacji na światowym rynku ciągle rośnie. Ponad 100 z nich dostarcza swoje produkty - przede wszystkim gry - do sklepów Apple.

To właśnie otwarte kilka lat temu przez Apple sklepy z aplikacjami - App Store - zapoczątkował rozwój nowej fali chińskich deweloperów, którzy mogli dzięki nim bez przeszkód zaatakować rynek amerykański.

Oczywiście muszą oni obecnie korzystać z pomocy zachodnich specjalistów, aby pokonać bariery kulturowe i językowe. Ponadto muszą sobie również poradzić z innym poważnym problemem. Chodzi mianowicie o to, że pomimo tego, iż chińscy programiści dysponują wysokimi umiejętnościami technicznymi, brak jest im kreatywności. Wciąż bowiem zdecydowana większość z nich idzie na łatwiznę decydując się na kopiowanie pomysłów swoich zachodnich konkurentów.

Co interesujące, okazuje się jednak, że również w tym zakresie powoli następują pozytywne zmiany.

A co z rynkiem aplikacji na Androida? Chińscy deweloperzy mają z nim pewne problemy i nie mogą liczyć w jego przypadku na takie same zyski jak w przypadku iOS.

Więcej na ten temat znajdziecie w artykule "Chińscy deweloperzy: dziękujemy Apple za App Store!"