Chińscy "górnicy" przenoszą się do Kanady

Nie można w Chinach? To jedziemy do Kanady. Zaczęła się "wielka migracja kopalń" - na inny kontynent trafi ponad MILION maszyn do wydobywania kryptowalut.

Do Kanady przenoszą się nie pojedynczy "górnicy", ale firmy zajmujące wydobywaniem kryptowalut. Jedną z największych z nich jest Optimum Mining Host - wyspecjalizowana w wydobywaniu Bitcoinów. W ciągu 24 miesięcy przeniesie z Chin do Kanady ponad milion "koparek", w czym pomoże zajmująca się paliwami płynnymi firma Black Rock Petroleum Company. Maszyny trafią do trzech przygotowanych miejsc w Albercie, gdzie znajdą pod opieką Caledonian Mainstream. Jest to kanadyjska firma wydobywająca gaz, która będzie odpowiedzialna za rozlokowanie przybywających z Chin "koparek". W pierwszym rzucie będzie ich 200 tysięcy, w drugim - 300 tysięcy, a w ostatnim aż pół miliona.

Po zakazaniu wydobywania kryptowalut w Chinach niektóre tamtejsze "kopalnie" się zamknęły, inne z kolei przenoszą. Jak podał Ludowy Bank Chin, zakaz wydobywania i używania kryptowalut został wprowadzono, ponieważ: "wirtualne waluty zaburzają równowagę gospodarczą i ekonomiczną, dają także możliwości prania pieniędzy oraz działalności kryminalnej". Jego wprowadzenie odczuł cały świat - ceny kart graficznych od razu poszły mocno w dół. Jak jednak pokazuje to migracja Optimum Mining Host, "górnicy" nie zamierzają przestać.

Zobacz również:

  • Amazon będzie akceptować kryptowaltuty (?)
  • UE chce śledzić Bitcoiny - właściciele kryptowalut stracą anonimowość
  • Jedno słowo Muska i Bitcoin wystrzelił w górę. Ile jest wart obecnie?
Chińscy "górnicy" przenoszą się do Kanady

Źródło: WCCF Tech