Chiński mobilny system Aliyun OS zostanie udostępniony w wersji angielskiej

Chiński gigant internetowy, Alibaba Group, zamierza udostępnić angielską wersję swojego mobilnego systemu Aliyun OS.

Smartfon o nazwie K-Touch Cloud-Smart Phone W700

Smartfon o nazwie K-Touch Cloud-Smart Phone W700

Polecamy:

Zobacz też:

Alibaba Group to potężna chińska firma internetowa zajmująca się przede wszystkim handlem sprzętem elektronicznym. Pod koniec lipca zaprezentowała mobilny system o nazwie Aliyun OS, który bazuje na jądrze Linuksa. Opracowany on został przez Alibaba Cloud Computing i opiera się na aplikacjach sieciowych (na razie jest ich 20) nie wymagających instalacji na dysku urządzenia. Co istotne, potrafi również obsługiwać aplikacje Androida.

Alibaba Group przedstawiła także smartfon o nazwie K-Touch Cloud-Smart Phone W700, który korzysta z nowego systemu. Dysponuje on 3,8-calowym ekranem i 1 GHz procesorem dwurdzeniowym Nvidia Tegra 2 oraz, jak twierdzą przedstawiciele firmy, został stworzony z myślą o rywalizacji z iPhonem. Cena urządzenia (w przeliczeniu z jenów) to około 1200 złotych.

Z najnowszych informacji wynika, że Alibaba Group chce wydać system Aliyun OS w wersji angielskiej. Oczywiście ruch taki podyktowany jest chęcią wejścia giganta na nowe rynku. Przedstawiciele firmy potwierdzili, że prowadzą obecnie rozmowy z producentami sprzętu mające na celu skonstruowanie nowych smartfonów pracujących pod kontrolą Aliyun OS.

Angielska wersja systemu powinna pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Warto też dodać, że chińska firma zapowiedziała, iż w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wprowadzi na rynek tablet z Aliyun OS.