Chiński papieros na... baterie!

Chińska firma Golden Dragon Group zaprezentowała interesujący gadżet przeznaczony dla nałogowych palaczy - informuje agencja Reutera. Jest to elektroniczny papieros (e-cigarette), którego zadaniem jest zastąpienie trującego oryginału.

Elektronicznym papierosem powinny zainteresować się osoby pragnące skończyć z zatruwaniem swojego organizmu setkami różnych rakotwórczych substancji (znajdujących się w papierosowym dymie), które nie mogą jednak poradzić sobie z głodem nikotynowym.

Urządzenie zasilane jest z baterii i - jak twierdzi producent - przypomina z wyglądu i dotyku zwykły papieros (zastosowano nawet specjalne podświetleniu przypominające żar). Co ciekawe, podczas użytkowania wytwarza mgiełkę przypominającą dym, dostarczając w ten sposób "niezbędną" organizmowi porcję nikotyny.

Nowość dostępna jest już w Chinach, Izraelu, Turcji oraz kilku europejskich państwach. Co prawda została wyceniona na sporo - bo aż dwieście dolarów - lecz jeżeli jest tak skuteczna jak zapewnia producent, koszt jej zakupu zwróci się bardzo szybko.