Chińskie multimedialne nowości

W ostatnich dniach na rynku pojawiły się dwa ciekawe produkty chińskich firm. Pierwszym jest przenośny odtwarzacz multimedialny firmy Teclast, zaś drugim - telefon komórkowy wyprodukowany przez przedsiębiorstwo Tianyu.

Nowe przenośne urządzenie multimedialne firmy Teclast, któremu nadano oznaczenie C260, charakteryzuje się grubością niespełna 1 centymetra (pozostałe wymiary to 80 x 47 mm). Wyposażone zostało w 2,4-calowy, dotykowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli, 260 tysięcy kolorów, czas odpowiedzi matrycy - 8 milisekund), tuner FM, możliwość nagrywanie muzyki z urządzeń zewnętrznych (poprzez wejście Line-in) oraz korektor z ośmioma ustawieniami.

Teclast C260

Teclast C260

Nowość obsługuje pliki muzyczne, wideo i graficzne, zapisane w następujących formatach: MP3, WMA, WAV, DivX, XviD, AVI i JPEG. Warto też wspomnieć o możliwości wykorzystania urządzenia w charakterze konsoli do gier, wbudowanym slocie kart microSD oraz służącym do komunikacji z komputerem złączu USB 2.0

W serwisie cdrinfo.com pojawiło się z kolei kilka informacji na temat ciekawego telefonu komórkowego oferowanego przez firmę TIANYU. Urządzenie, którego grubość wynosi 13,5 mm, wyposażono w wyświetlacz LCD o rozdzielczości 220 x 176 pikseli, slot kart microSD, 1,3-megapikselowy aparat cyfrowy oraz 64 MB wewnętrznej pamięci flash. Użytkownikowi oddano też do dyspozycji radio oraz obsługę profilu A2DP. Warto też dodać, że producent skorzystał z dotykowego ekranu oraz funkcji rozpoznającej odręczne pismo (chińskie).

Teclast C260 został wyceniony na 51 USD (za wersję 1 GB), natomiast cena telefonu TIANYU to 165 USD.


Zobacz również