Chińszczyzna w Japonii - tanie 32-calowe telewizory 3D atakują japońskie sklepy

Japońscy konsumenci zamierzają znacząco obciąć ceny 3D TV. Sklep Aeon zaczął sprzedawać 32-calowe telewizory 3D za ok. 475 funtów. To jedynie połowa ceny, w jakiej sprzedawane obecnych telewizorów 3D w Japonii.


Niedawno pisałem, że Chiny wygrywają już z Japonią w produkcji wielkich paneli LCD. A teraz produkowane w Chinach tanie telewizory 3D zaleją Kraj Wschodzącego Słońca.

Chińszczyzna w Japonii - tanie 32-calowe telewizory 3D atakują japońskie sklepy

Aeon

Tanie telewizory 3D. które pojawią się w Japonii oczywiście produkowane są w chińskich fabrykach - Aeon wpuścił na japoński rynek od razu 10 tys. sztuk tanich 3D TV.

Tanie telewizory, ale 5 lat gwarancji

Chińskie telewizory 3D mają być nie tylko tanie, ale mają również być wykonane z japońską solidnością. Świadczyć o tym ma 5 lat gwarancji - tyle samo oferują solidne japońskie telewizory Funai Katana LED. W zestawie nie będzie okularów 3D. Dodatkowe okulary będą kosztować ok. 30 funtów.

Pasywne 3D w tanich 3D TV

Tanie telewizory to pasywne 3D korzystające z technologii polaryzacyjnej. Przypomnijmy, że 4 na 5 widzów woli pasywne 3D. Wyświetlają one rozdzielczość Full HD i posiadają dysk twardy, pozwalający na nagrywanie 30 godzin filmów.

Szkoda, że to nie w Polsce...

Źródło: What HiFi


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: