Chiny - 3 godziny grania dziennie

Chiński rząd zdecydował się na wprowadzenie pewnych ograniczeń, dotyczących młodych (poniżej 18. roku życia) Chińczyków, którzy korzystają z wszelkiego rodzaju gier online. Dozwolony czas przebywania w wirtualnych światach ograniczono im do... trzech godzin dziennie.

Od 15 kwietnia bieżącego roku, młodzi chińscy gracze będą musieli się rejestrować u dostawców gier online prawdziwymi nazwiskami i numerami kart identyfikacyjnych (odpowiednik naszych dowodów osobistych), w celu weryfikacji wieku. Natomiast dostawcy tego typu rozrywki muszą zainstalować specjalne systemy "zapobiegające uzależnieniom". System taki ma nie tyle zabraniać grać dłużej niż 3 godziny, ale raczej zniechęcać do dłuższego przebywania w wirtualnych światach. W ciągu pierwszych trzech godzin rozgrywki, gracz otrzymywać będzie normalną liczbę punktów za grę, przez następne dwie godziny już tylko połowę, a po pięciu godzinach nie będzie ich dostawał wogóle. Dodatkowo po pięciu godzinach gry, co piętnaście minut gracz będzie otrzymywał ostrzeżenie: Właśnie rozpocząłeś niezdrowy czas gry, proszę, rozłącz się, żeby odpocząć. Jeżeli tego nie zrobisz, ucierpi na tym twoje zdrowie, a twoje punkty zostaną skasowane.

Operatorzy mają cztery miesiące na dostosowanie swojego systemu do nowego prawa. Eksperci twierdzą że o ile weryfikacja wieku nie będzie miała wielkiego wpływu na przychody operatorów, to konieczność rejestrowania się przy pomocy prawdziwych nazwisk i numerów kart identyfikacyjnych może być tutaj problemem.