Chiny ograniczą rozsyłanie spamu

Chińska Republika Ludowa dołączyła do grupy państw, zjednoczonych we wspólnym wysiłku walki z niechcianą pocztą. Podpisując się pod zapoczątkowanym przez Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone porozumieniem, Chiny zobowiązały się wzmóc wysiłki na rzecz ograniczenia tego typu wiadomości wysyłanych z ich terytorium.

Przypomnijmy, że w rozsyłaniu spamu państwo środka odgrywa bardzo dużą rolę. Co piąta taka wiadomość jest wysyłana przy wykorzystaniu komputera, znajdującego się w Chinach (często bez wiedzy użytkownika). Stawia to je na drugim miejscu pod względem "szkodliwości" w tej dziedzinie - pierwsze nieodmiennie należy do USA.

W związku z powyższym, Chińska administracja już od dawna podejmuje próby walki z niechcianą pocztą. Zajmują się tym Ministerstwo Przemysłu Informacyjnego oraz Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego, nadzorujące między innymi internetową policję (głośną głównie z pilnowania "obyczajności i moralności w sieci"). We wspólnej inicjatywie, zwanej London Action Plan for Spam Encorcement Collaboration, ChRL będzie reprezentowane przez pekińską Union Network, organizację powołaną specjalnie do walki ze spamem i rozprzestrzenianiem się wirusów.

Zobacz również:

  • Nie możesz się dodzwonić? Oto, jak sprawdzić czy ktoś zablokował Twój numer

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: