Chiny wkraczają na rynek konsol nowej generacji

Lenovo, a więc największy chiński producent PC oznajmia: Tuż przed końcem roku na rynku zadebiutuje zupełnie nowa i zarazem pierwsza konsola nowej generacji.

iSec (Sports Entertainment Center) zadebiutuje w Chinach już w grudniu bieżącego roku. I jak twierdzą twórcy nowej zabawki celuje głównie w rynek rodzinny. Już sam opis może sugerować, że konsola będzie raczej konkurować wyłącznie z Wii. Zresztą chyba nie tylko ja powątpiewam, że może ona zagrozić gigantom takim jak Sony czy Microsoft. Chociaż z drugiej strony pamiętajmy o tym, że w Chinach obie konsole nadal są niedostępne (jedynie na czarnym rynku), a więc iSec ma sporą szansę na rodzimym rynku zamieszać.

Jak widać na załączonym obrazku iSec postanowiło pójść jeszcze dalej niż konkurencja i całkowicie zrezygnować z tradycyjnych kontrolerów. Jak tylko mają się do tego kwestie prawne? Przecież już na oko wyraźnie widać, że wszystko jest jawną kalką Kinect. Niech się Chińczycy martwią i chyba tylko oni, bo wątpię by ktoś przy zdrowych zmysłach zapłacił za niepewny sprzęt 3000 Yuanów (350 euro!). "Szczęśliwych" nabywców czeka za to 30 gier wbudowanych w platformę... tylko pozazdrościć.