Chionic - po raz pierwszy... i ostatni?

Pojawiło się pierwsze stabilne wydanie samplera Chionic, działającego w systemie operacyjnym Linux. Niestety - wersja 1.0.0 może być zarazem ostatnim wydaniem tego obiecującego projektu.

Twórca programu zapowiada, że wraz z udostępnieniem wersji stabilnej kończy wszelkie prace nad dalszym rozwojem aplikacji. Stworzony przez niego Chionic pozwala na odtwarzanie brzmień za pomocą innych programów lub urządzeń, w tym zewnętrznych klawiatur MIDI, przy czym korzysta wyłącznie z plików w formacie WAVE/AIFF.

Chionic

Chionic

Aplikacja umożliwia jednoczesne załadowanie nieograniczonej ilości banków brzmień, z których każdy może zawierać do 128 instrumentów i 1000 sampli. Całość można poddać edycji bezpośrednio w programie, zawierającym zestaw filtrów, kilkanaście wbudowanych efektów, generatorów i narzędzi pozwalających na tworzenie pętli.

Możliwość korzystania z zewnętrznych urządzeń, spora ilość opcji, sprawiają, że Chonic to dobra propozycją dla muzyków korzystających z wolnego oprogramowania. Praktycznie za jedyną wadę programu można uznać brak obsługi sterowników ALSA.

Więcej informacji:

http://www.reduz.com.ar/chionic/


Zobacz również