Chip dla domowych sieci

NEC przedstawił prototyp przełącznikowego chipa (switching chip), który znajdzie zastosowanie w przyszłych superszybkich multimedialnych sieciach domowych.

Prototyp przełącznikowego chipa typu LSI (Large Scale Integrated Circuit) firmy NEC zaprojektowano do pracy w sieciach opartych na specyfikacji IEEE1394, która szybko staje się standardem dla multimedialnych sieci domowych. Nowy chip umożliwia sprzętowe przełączanie pomiędzy dwiema różnymi sieciami IEEE1394 oraz pozwala na ich łączenie.

Układ jest zaopatrzony w dwa porty oraz oprogramowanie pozwalające na automatyczne skonfigurowanie sieci do pracy z innymi sieciami, umożliwiając tworzenie mostów, współpracę z systemami sieci bezprzewodowych i światłowodowymi systemami transmisyjnymi, które rozszerzają zasięg domowej sieci na odległość 1 km.

Standard IEEE1394, oparty w dużej mierze na standardzie FireWire opracowanym przez Apple Computer, oferuje maksymalną szybkość przesyłu danych na poziomie 400 Mb/s i pełne wsparcie dla technologii plug-and-play. Porty IEEE1394 są już instalowane w niektórych modelach kamer wideo i magnetowidów.


Zobacz również