Chip i Chip.pl wkrótce zostaną zamknięte

Miesięcznik "Chip” i jego wersja on-line znikną wkrótce z rynku.


Koniec Chip i Chip.pl

Konstanty Młynarczyk, piastujący od 2012 roku stanowisko redaktora naczelnego papierowego magazynu Chip oraz internetowego serwisu Chip.pl, poinformował właśnie na swoim profilu na Facebooku, że "Chip i Chip.pl zostają zamknięte z końcem kwietnia".

Dlaczego?

Edyta Pudłowska, dyrektor zarządzająca Burda Media Polska, w wywiadzie udzielonym dla Wirtualnemedia.pl tłumaczy, że decyzja o zamknięciu została podjęta ze "względów strategicznych" ponieważ zarówno magazyn Chip jak i serwis Chip.pl zajmowały w okresie między styczniem a listopadem 2016 roku ostatnie pozycje na polskim rynku.

Chip - każdy zna tę markę

Na koniec warto przypomnieć, że Chip to magazyn-legenda o tematyce komputerowej i technologicznej, który ma jedną z najdłuższych historii. Jego ostatni numer ukaże się 5 kwietnia 2017 roku. Strona internetowa pomimo zwolnienia zespołu z końcem kwietnia będzie dostępna ponoć do lipca 2017 roku. Nie będzie jednak aktualizowana.

Dziękujemy!

Wbrew temu, co może niektórzy myślą, wcale nie otwieraliśmy w redakcji szampanów z tego powodu. Wręcz przeciwnie, szkoda nam, że Chip odchodzi - przecież oznacza to, że kilka osób straci pracę. Może i trochę konkurowaliśmy, ale będziemy ciepło wspominać jeden ze starszych polskich magazynów o komputerach. Ekipie Chipa życzymy powodzenia!