Chipset NVIDII dla AMD Quad FX

NVIDIA poinformowała oficjalnie o wprowadzeniu na rynek nowego chipsetu nForce 680a SLI MCP (media and communications processor). Układ przeznaczony jest do współpracy z platformą AMD Quad FX wykorzystująxcą technologię Dual Socket Direct Connect Architecture.

Nowy chipset nForce 680a SLI MCP (media and communications processor) przeznaczony jest do współpracy z platformą AMD Quad FX (dwa procesory dwurdzeniowe połączone na jednej płycie głównej przez HyperTransport, więcej można o niej przeczytać tutaj). Układ, przeznaczony głównie dla graczy, obsługuje cztery sloty PCI-Express pozwalające na podłączenie do ośmiu wyświetlaczy, dziesięć slotów PCI, cztery gigabitowe połącznia Ethernet, dwanaście dysków SATA (3 Gb/s) wyposażonych w obsługę RAID (0,1,0+1,5, JBOD) oraz cztery dyski PATA. Nowość wyposażono w technologię LinkBoost, MediaShield Storage, FirstPacket i DualNet oraz możliwość skorzystania z 20 portów USB 2.0 oraz 8-kanałowej karty dźwiękowej.

Warto też wspomnieć o narzędziu NVIDIA nTune, o którym można przeczytać na stronie producenta - "NVIDIA nTune to najprostsze w użyciu, najszybsze i najbezpieczniejsze narzędzie umożliwiające optymalizację wydajności i monitoring aktualnych ustawień komponentów systemu. To inteligentne narzędzie oferuje najprostszą metodę zmiany parametrów systemu: częstotliwości taktowania magistrali, cykli pamięci, a nawet napięć zasilania. Wszystko to z poziomu prostego w użyciu programu pracującego w środowisku Windows, bez potrzeby ingerencji w BIOS komputera czy restartu systemu."

Informacja prasowa.


Zobacz również