Chipset z obsługą 4 monitorów

Intel przygotowuje specjalne wersje sterowników dla płyt głównych wyposażonych w zapowiadane dopiero chipsety ze zintegrowanym rdzeniem graficznym - i915G. Pozwolą one na podłączenie aż 4 monitorów do jednego komputera.

Chipset sam w sobie zapewnia wyświetlanie obrazu na dwóch monitorach jednocześnie. Ma jednak funkcjonalność pozwalająca na wyświetlanie obrazu na 4 ekranach w momencie gdy w slocie AGP płyty głównej zainstalujemy zewnętrzną kartę graficzną.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do sektora finansowego, gdzie tworzenie miniaturowych ścian monitorów jest bardzo popularne. Takie rozwiązanie spotyka się też często u użytkowników zajmujących się projektowaniem, inżynierią oraz praca z tekstem.

i915G będzie obsługiwał nie tylko AGP, lecz także PCI Express x16, pamięci DDR-II w trybie dwukanałowym, 4 napędy Serial ATA-150 oraz 4 porty PCI Express x1. Na wyposażeniu ma się także znaleźć kodek audio Azalia. Rdzeń graficzny Extreme Graphics 3 będzie zgodny z oprogramowaniem DirectX 9.0.


Zobacz również