Chipy LCD Sharpa

Przewidując rosnące zapotrzebowanie na wyświetlacze LCD (liquid crystal display), Sharp wraz z producentem półprzewodników Mosel Vitelic stworzą firmę, która będzie projektować, produkować i wprowadzać na rynek chipy LCD.

Mając na względzie rosnące zapotrzebowanie na monitory LCD, koncern Sharp wraz z producentem półprzewodników Mosel Vitelic planują stworzenie nowej firmy, która od stycznia 2001 roku będzie się zajmować projektowaniem, produkcją i sprzedażą chipów LCD.

Przedstawiciele Sharpa przewidują w niedalekiej przyszłości znaczny wzrost światowego zapotrzebowania na panele LCD oraz dominację Tajwanu w tej dziedzinie. Chipy LCD, które są przedmiotem zawartego porozumienia to istotna część samego wyświetlacza kontrolująca jego działanie i tworząca interfejs pomiędzy ekranem, a resztą urządzenia.

Powstanie tajwańskiego zagłębia LCD spowodowane było gwałtowanie rosnącym zapotrzebowaniem klientów na notebooki, przenośne urządzenia telekomunikacyjne i telefony komórkowe. Na mocy zawartego porozumienia Sharp jest zobowiązany do dostarczenia technologii do produkcji chipów LCD oraz tworzenia nowych projektów, a produkcją układów mają zajmować się wykonawcy związani z Mosel Vitelic.

www.sharp.co.jp


Zobacz również