Chirurdzy operują lepiej po grze na Nintendo Wii

Do ciekawego raportu dotarł redaktor uznanego pisma New Scientist. Według badań jednego z amerykańskich centrów medycznych, po korzystaniu z Wiimote ruchy chirurgów podczas operacji są bardziej precyzyjne.

Dwaj pracownicy Banner Good Samaritan Medical Center w Phoenix dokonali niezwykle obiecującego odkrycia. Okazało się, że po godzinnej grze na Nintendo Wii chirurdzy z tego ośrodka dokonywali aż o 48% mniej błędów na specjalnej maszynie treningowej.

Chirurdzy operują lepiej po grze na Nintendo Wii

W Marble Manii gracz musi precyzyjnie kierować kulką, tak aby ominąć szereg przeszkód.

Oczywiście nie po każdej grze wyniki tak wzrosną. Przede wszystkim, dana produkcja musi polegać na bardzo precyzyjnym wykorzystywaniu kontrolera Wii. Jedną z takich gier jest używana przez chirurgów-badaczy, Marble Mania. Teraz dwójka odkrywców zajmuje się projektowaniem tytułu na Wii o przeznaczeniu specjalnie dla chirurgów.

Zobacz również:

  • Pani dziekan - nowy serial Netflixa już dostępny

Oczywiście można zadać pytanie po co tyle zachodu skoro już są specjalne maszyny treningowe dla wykonawców tego niezwykle trudnego zawodu? Najważniejsze w tym wypadku wydają się koszty. Specjalistyczny sprzęt może kosztować nawet kilka tysięcy dolarów. Cena Nintendo Wii, wraz ze specjalną grą, nie powinna przekroczyć 400 USD. Byłaby to wspaniała alternatywa, szczególnie dla służby zdrowia w krajach gorzej prosperujących finansowo.