Chłodzenie dla zawodowców

Thermaltake pokazał na Comdeksie złożony system chłodzenia wodnego Aquarius II Liquid Cooling. Całość można kupić w jednym pudełku, a dołączone akcesoria pasują do każdego procesora (nawet nieobecnego jeszcze Athlona 64) tworząc z komputera prawie bezgłośny system.

Aquarius II składa się z kilku elementów. Najważniejszy z nich to nakładka na procesor do której przymocowane są dwie przeźroczyste rurki. Blok wodny jest wykonany całkowicie z miedzi, która jest bardzo dobrym przewodnikiem energii. Na dole obudowy użytkownik musi zainstalować drugi z elementów - pompę wodną posiadającą ciekawą, fioletową obudowę. Wielką zaletą pompy jest to, że do jej zasilania wystarczy zwykły 12-woltowy odczep z komputerowego zasilacza. Na zewnątrz obudowy można zamontować opcjonalny zapasowy zbiornik wodny połączony ze wspomnianą już pompką.

Zapasowy zbiornik działa w ten sposób, że automatycznie uzupełnia zasoby wodne pompy gdy ubędzie z niej cieczy. Kolejnym elementem jest całkowicie miedziany cooler, który należy umieścić w przedniej części obudowy. Ma on zasysać chłodne powietrze do środka oraz odprowadzać ciepło z obwodu wodnego (do coolera podłączone są rurki przepuszczające przez niego wodę).

Zobacz również:

  • Lidl: urządzenia i akcesoria sportowe - aktualna oferta [06.12.21r.]
  • Najlepsze chłodzenia procesora 2021 – ranking chłodzeń. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Całość, według zapewnień producenta, wytwarza hałas o natężeniu jedynie 29 dB. Cena zestawu to 149 USD.