Cholernie Mały Linux (Damn Small Linux) - jest finalna wersja 4.3

Świat Linuksa to nie tylko wielkie, ociężałe dystrybucje zajmujące kilka gigabajtów na dysku i uruchamiające się dobre dwie minuty. To również malusie systemy działające nawet na bardzo starych maszynach i startujące w przeciągu kilkunastu sekund.

Damn Small Linux to minimalistyczna dystrybucja Linuksa zajmująca zaledwie 50 MB. "Minimalistyczna" nie znaczy "ograniczona" - system bez problemu wykrywa standardowe karty sieciowe, graficzne i dźwiękowe, umożliwia surfowanie w Internecie, rozmowę za pomocą komunikatora, edycję dokumentów, słuchanie muzyki itp., itd.

W najnowszej, udostępnionej właśnie wersji 4.3 Firefox został uaktualniony do wersji 2.x, biblioteki murgaLua (odpowiedzialne za aplikacje uruchamiane w Puppy) do wersji 0.6.8, nano-tiny do wersji 2.0.7. Prócz tego w systemie pojawiła się nowa gra, odświeżone ikony, nowa aplikacja sterująca kartą dźwiękową.

Damn Small Linux 4.3 wykorzystuje JWM - niezwykle szybki menedżer okien napisany w C. Dzięki temu dystrybucja umożliwia surfowanie w Internecie nawet na komputerze z procesorem 486 i 16 MB pamięci RAM.

Dodatkowe informacje: "DSL v4.3" (w języku angielskim)

Pobierz Damn Small Linux 4.3 z naszych zasobów FTP.


Zobacz również