Chomikuj.pl chce się dogadać z wydawcami

Chomikuj.pl prowadzi rozmowy z kilkoma wydawnictwami. Ich celem ma być rozszerzona oferta e-booków dla internautów. To odpowiedź na zarzuty, że portal sprzyja piractwu.

O sprawie informuje w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Piotr Hałasiewicz, rzecznik Chomikuj.pl. Właściciele portalu chcą wypracować formę legalnego pobierania atrakcyjnych treści z internetu, tak by zyskali na tym wszyscy zainteresowani czyli wydawcy, twórcy oraz czytelnicy a także sam serwis Chomikuj.pl, który rozszerzyłby swoje zasoby.

Hałasiewicz nie chce zdradzić z jakimi wydawnictwami są prowadzone rozmowy, "ze względu na zły PR jaki został wytworzony wokół serwisu Chomikuj.pl".

Chomikuj.pl jest największym w Polsce internetowym dyskiem (ponad 8 mln użytkowników). W ostatnim czasie serwis ma kłopoty z powodu pozwu jaki wytoczyła mu Polska Izba Książki domagając się likwidacji portalu. Twórcy przekonują, że konieczna jest zmiana ustaw dotyczących praw autorskich. Ich zdaniem są one nieaktualne wobec dzisiejszego rynku i nie mają nic wspólnego z rzeczywistą ochroną autorów, a ich rzeczywistym celem są zyski dla wydawnictw.

Przypomnijmy, że proces pomiędzy Polską Izbą Książki a serwisem Chomikuj.pl rusza 6 sierpnia.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: