ChrisTV Online! FREE Edition 5.70 - telewizja z Internetu

Internet staje się doskonałym nośnikiem różnych multimediów. W sieci publikuje swoje programy wiele rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. ChrisTV Online! zawiera rozbudowaną bazę dostępnych w sieci kanałów, pozwala je sortować, wyszukiwać, odtwarzać, a nawet nagrywać.

Werdykt PC World

ChrisTV Online! FREE Edition 5.70

ChrisTV Online! to wygodny odtwarzacz internetowych stacji radiowych i telewizyjnych, z rozbudowaną bazą kanałów. Trzeba jednak uważać by podczas instalacji nie dodać do systemu kłopotliwych programów.

Zalety:

  • rozbudowana baza internetowych stacji radiowych i telewizyjnych
  • możliwość odtwarzania kanałów Sopcast oraz Livestream

Wady:

  • próby modyfikacji ustawień przeglądarki
  • próby instalacji narzędzi uznawanych za szpiegowskie
  • brak polskiej wersji językowej

Polecamy:

Zobacz także:

Do pobrania:

ChrisTV Online! to doskonałe narzędzie przeznaczone dla tych, którzy nie potrafią odejść od telewizora bądź przestać słuchać radia, a nie mają dużo wolnego czasu. Program służy do odtwarzania internetowych rozgłośni radiowych oraz telewizyjnych na ekranie komputera. To często również jedyna metoda, by uzyskać dostęp do różnych zagranicznych kanałów w sytuacji, gdy nie masz połączenia z kablówką czy anteną satelitarną.

ChrisTV Online! pozwala na oglądanie setek nadawców. Wystarczy w miarę wydajne łącze internetowe, by wyświetlić jedną z ponad 1800 stacji telewizyjnych bądź posłuchać jednego z 600 kanałów radiowych. Dostępne są programy z ponad 100 krajów, w różnych wersjach językowych. W bazie aplikacji znalazło się również ponad 30 kanałów z Polski. Listę można grupować na przykład według języka nadawania, kategorii emitowanego materiału, typie czy kraju emisji. Zawiera ona między innymi kanały muzyczne, sportowe, edukacyjne, informacyjne i rozrywkowe.

Funkcje filtrowania pozwalają wyświetlić kanały telewizyjne bądź radiowe, strumienie szerokopasmowe czy obraz nadawany z kamer internetowych. Szkoda, że część stacji (zwłaszcza tych najbardziej popularnych) można obejrzeć jedynie za pomocą komercyjnego wariantu odtwarzacza. Obraz odbierany przez Internet jest również w większości przypadków niskiej jakości.

ChrisTV Online! został wyposażony w funkcję nagrywania (dotyczy wersji Premium). Jeżeli odtwarzacz nie oferuje możliwości uruchomienia jakiegoś kanału, bez kłopotu dodasz go do bazy aplikacji samodzielnie. Jeżeli znudzi ci się jej wygląd zmodyfikujesz go za pomocą skórek - w programie dostępnych jest osiem. Wariant komercyjny nie ogranicza listy wyszukiwania oraz ulubionych i oferuje szersze możliwości sposobu wyświetlania odtwarzanego obrazu. Dodatkowo daje dostęp do kanałów premium oraz funkcji aktualizacji. Kosztuje jednak prawie 20 euro.

W najnowszej wersji ChrisTV Online! rozbudowano bazę rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Powiększona została ona o ponad 100 pozycji. Płatna wersja Premium programu pozwala teraz na dostęp do takich kanałów jak miedzy innymi BBC One, BBC Two, RTL, RTL 2, Pro7, TVE, Rai 1, Rai 5, ARD, ZDF, Eurosport, CNN, Euronews, Discovery czy HBO. Aplikacja obsługuje strumienie Sopcast oraz Livestream. Można również definiować długość nagrania, które zostanie zapisane na dysku podczas rejestracji odtwarzanego strumienia. Bazę programu uzupełnisz o własne stacje telewizyjne i radiowe. Poprawiona została również współpraca ChrisTV Online! z Windows 7 i dodane kilka wariantów językowych interfejsu.

ChrisTV Online! nie ma polskiej wersji językowej. Podczas instalacji próbuje dodać do przeglądarki zbędny pasek narzędzi oraz zainstalować w systemie narzędzia mające znamiona oprogramowania szpiegowskiego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: