Christian Post: gry, filmy, muzyka i telefony komórkowe to terroryści

Ciekawy artykuł pojawił się na łamach konserwatywnego magazynu Christian Post. W opublikowanym niedawno tekście znajdujemy stwierdzenie, że gry komputerowe, tak samo jak telefony komórkowe czy filmy, to "terroryści". Warto przeczytać.

Ron Luce

Ron Luce

"Możecie być zdziwieni tym, jak wielu "terrorystów" znajduje się w tym momencie w waszym domu. Gry komputerowe, komputery, telefony komórkowe, magazyny dla nastolatków, muzyka, TV czy filmy... wszystko to prawdopodobnie kryje pod parasolem rozrywki prawdziwych sprawców." - napisał w swoim najnowszym artykule Ron Luce.

"Za każdym razem kiedy bez nadzoru wpuszczamy do naszych domów i umysłów naszych dzieci rozmaite multimedia, zapraszamy do siebie terrorystów" - pisze dalej autor powieści "Re-Create: Building a Culture in Our Homes That Is Stronger Than the Culture Deceiving Our Kids".

W dalszej części artykułu Luce twierdzi, że pozwalanie dzieciom na zabawę w dowolne gry komputerowe i oglądanie wszystkich filmów jest tym samym co pozwolenie na to by "znany złodziej i seksualny łowca młodych dziewczynek" spędzał czas z rodziną. Autor twierdzi również, że poprzez wskazane multimedia do domu wlewają się właśnie takie wartości.

Podsumowując, Luce stwierdził: "Chociaż wydaje nam się, że filmy, telewizja czy muzyka to tylko rozrywka, to jednak trzeba pamiętać, że niosą one wiele rzeczywistych informacji o życiu. Te zaś mogą zbyt wcześnie uderzyć w psychikę dziecka, które nie jest gotowe by je przyswoić.

Zapraszmay również do lektury artykułu Gubernator Nowego Jorku jak Roman Giertych?, w którym znajduje się więcej odnośników do podobnych tematów.