Christopher Walken dołącza do obsady "Diuny 2". Zagra kluczową postać

Christopher Walken przyzwyczaił nas do odgrywania niepokojących czarnych charakterów i wygląda na to, że poszerzy ten repertuar o naprawdę imponującą rolę. Aktor dołączył właśnie do obsady "Diuny 2" Denisa Villeneuve'a – przekonajcie się, kogo zagra.

fot. https://www.instagram.com/graphixjames/
Christopher Walken dołącza do obsady "Diuny 2". Zagra kluczową postać

Pierwsza część Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve'a mogła pochwalić się imponującą obsadą. Przypomnijmy, że w filmie pojawił się m.in. Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Zednaya, Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård, Javier Bardem, Josh Brolin, czy Charlotte Rampling.

Druga część widowiska będzie mogła pochwalić się jeszcze ciekawszą ekipą, bowiem do Diuny 2 właśnie dołączył Christopher Walken. Aktor wcieli się w postać Padyszacha Imperatora Szaddama IV. Od pewnego czasu wiemy też, że jego córkę, księżniczkę Irulanę, zagra brytyjska aktorka, Florence Pugh.

Zobacz również:

  • Diuna 2 nadchodzi - co wiemy o kontynuacji filmu?
  • Nie śpię, bo czekam na premiery. 11 filmów, które muszę obejrzeć w 2023 roku
Christopher Walken dołącza do obsady "Diuny 2". Zagra kluczową postać

fot. Warner Bros.

Szaddam IV z rodu Corrinów to imperator znanego wszechświata. W pierwszej części filmu zaniepokojony rosnącą potęgą księcia Leto tworzy spisek mając na celu zniszczenie jego rodu. Oddaje Atrydom planetę Arrakis, będącą do tej pory w posiadaniu Harkonnenów i doprowadza w ten sposób do krwawego konfliktu między oboma rodami. Pozycję Szaddama zabezpiecza potęga militarna, czyli armia złożona z sardaukarów – fanatycznych żołnierzy budzących grozę w cały wszechświecie.

W pierwszej części filmu Diuna, Szaddam nie pojawia się ani razu. Książkowy opis daje nam jednak całkiem dobry opis tego, jak powinien wyglądać. Według księżniczki Irulany:

(...) Padyszach Imperator, miał siedemdziesiąt dwa lata, jednak wyglądał najwyżej na trzydzieści pięć w roku, w którym nakreślił śmierć księcia Leto i powtórnie oddał Arrakis Harkonnenom. Rzadko pokazywał się publicznie inaczej niż w mundurze sardaukara i czarnym hełmie z imperialnym złotym lwem na szczycie. Mundur otwarcie przypominał w czym tkwi jego siła. Nie zawsze jednakowoż był tak buńczuczny. Kiedy chciał, potrafił emanować wdziękiem i szczerością, lecz później zastanawiałam się często, czy cokolwiek w nim jest takie, jak się wydaje.

W drugiej części Diuny zobaczymy rozkwit potęgi Paula Atrydy (Timothée Chalamet), który wraz z Fremenami rzuci wyzwanie samemu Imperatorowi. Christopher Walken niewątpliwie będzie miał spore pole do popisu, tworząc skomplikowaną, wielowymiarową postać Szaddama.

Premiera drugiej części Diuny jest przewidziana na 20 października 2023 roku. Jeśli w oczekiwaniu na film chcecie sobie przypomnieć pierwszą Diunę, jest ona dostępna na platformie HBO Max.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: