Chroma 5 CRV

Chroma 5 to podstawowa linia kabli Wireworld służących do połączeń wideo i cyfrowego audio. Przetestowaliśmy kabel metrowej długości.

Chroma 5 to podstawowa linia kabli Wireworld służących do połączeń wideo i cyfrowego audio. Przetestowaliśmy kabel metrowej długości.

Chroma 5 CRV

Pozłacane końcówki RCA mają kształt gniazd opracowany tak, żeby trzymały się mocno i jednocześnie dawały się łatwo umieszczać w złączach źródła.

Zastosowanym w nim przewodnikiem jest czysta miedź beztlenowa, a jej zabezpieczeniem osłona polietylenowa. Dodatkowo przewód chroniony jest przed zakłóceniami elektromagnetycznymi osłonką OFC oraz aluminiowym ekranem. Ciekawie prezentują się opracowane przez Wireworlda końcówki RCA. Pokryto je warstewką złota, a kształt gniazd dobrano tak, że łatwo je umieścić w złączach źródła, a po zamontowaniu trzymają się bardzo mocno.

Żółty kabel amerykańskiego producenta zachowuje oporność 75 omów, kluczową dla zapewnienia niezniekształconego dźwięku pozbawionego szumów (związane jest to ze zjawiskiem tzw. jittera, czyli rozsynchronizowaniem sygnału audio z przetwornikiem cyfrowym, np. w odtwarzaczu DVD). Przewód pozwala na uzyskanie sceny dźwiękowej o przeciętnej rozłożystości. Dźwięk skoncentrowany jest raczej w pobliżu kolumn, choć jego emisja w linii z kolumną centralną jest zadowalająca. Uzyskujemy brzmienie wyrównane, lecz nie należy oczekiwać rewelacyjnej przejrzystości czy wyrafinowania w zakresie wysokotonowym. Kabel dobrze definiuje bas, który jest głęboki i szybki.

Dlaczego

Nie podnosi jakości brzmienia, lecz jest rzetelny i nie uwypukla żadnego z podzakresów. Dobra dynamika.

Informacje

Typ kabel cyfrowy koncentryczny

Cena 90 zł

Producent Wireworld

Dystrybutor Audio Center, (012) 425 64 43

Długość 1 m

Złącza metalowe, pozłacane