Chrome 13 z Instant Pages. Wyświetla strony w mgnieniu oka

Stabilna wersja Chrome 13 jest już gotowa do pobrania. Przeglądarka udostępnia funkcję Instant Pages, która pobiera i prerenderuje najlepsze wyniki z wyszukiwarki Google jeszcze przed kliknięciem w hiperłącze.

Instant Pages to najważniejsza nowość w przeglądarce Google Chrome 13.

Instant Pages to najważniejsza nowość w przeglądarce Google Chrome 13.

Polecamy:

Zobacz też:

Chrome 13 korzysta z opcji prerenderowania, która ładuje elementy stron z wyników wyszukiwania najczęściej wybieranych przez internautów.

Dobrym przykładem będzie tu "PC World". Po wpisaniu tej nazwy w Google, strona PCWorld.pl zostanie wczytana jeszcze przed jej wybraniem kursorem myszy. Po kliknięciu linku, strona otworzy się błyskawicznie, w mniej niż jedną dziesiątą sekundy.

Instant Pages w Chrome 13 na razie współpracuje wyłącznie ze stronami producenta przeglądarki. Google informuje jednak, że standard ten będzie można wykorzystać na innych witrynach. Trzeba przyznać, że przy stałym połączeniu z Siecią, pomysł na szybsze przeglądanie wydaje się świetny. Oczywiście, usługę można też wyłączyć, wpisując w przeglądarce chrome://settings/advanced i odznaczając opcję: "Predict network actions to improve page load performance".

Nowe wydanie Chrome przynosi też podgląd wydruku strony i usprawnienia w działaniu funkcji omnibox (paska adresu i wyszukiwania). Przeglądarka zostanie automatycznie zaktualizowana do najnowszej wersji.