Chrome 15 wyprzedza IE8 - informuje StatCounter

Według danych z serwisu StatCounter, w ostatnim tygodniu listopada Chrome 15 po raz pierwszy był częściej używany niż Internet Explorer 8. W pierwszych tygodniach grudnia jego popularność nadal rośnie. Biorąc pod uwagę wszystkie wersje, nadal najpopularniejszą przeglądarką pozostaje Internet Explorer.

Chrome

Dane StatCountera dotyczą ilości stron otworzonych w przeglądarkach. Pokazują one, że między 21 i 27 listopada, 23,6 proc. z nich było oglądanych przy pomocy Chrome'a 15. Na drugim miejscu był Internet Explorer 8 z 23,5 proc., a Firefox 8 z 12,1 proc. zajmował trzecie miejsce.

Od 5 do 11 grudnia Chrome 15 powiększył przewagę nad IE 8 i swoja popularność w dni roboczych. Aodhan Cullen, prezes StatCountera mówi, że wcześniej Chrome 14 i 15 wyprzedzały IE8 w czasie weekendów, gdyż prawdopodobnie ludzie preferowali je w domach, ale teraz wygląda na to, że coraz częściej jest tak też w biurach.

Zliczając wszystkie wersje przeglądarek Internet Explorer i Chrome, to jednak ta pierwsza jest obecnie najpopularniejsza. W tygodniu od 21 do 27 listopada otworzono na niej 40 procent badanych stron. Chrome miał w tym czasie 26 procent, a Firefox 25 procent.

Należy zauważyć, że nie wszystkie źródła informacji statystycznych potwierdzają te doniesienia. Według NetApplications, IE8 nadal ma dużą przewagę. Korzysta z niego 28 proc. internautów, a z Chrome'a 15 jedynie 15 procent. Według tego serwisu znacznie gorzej idzie też Firefoksowi 8, który ma jedynie 7 procent udziałów w rynku.