Chrome 2.0 alfa z nowymi funkcjami do pobrania

Niespełna miesiąc temu Google chwaliło się, że wersja 1.0 przeglądarki Chrome nie jest już betą. Teraz firma postanowiła jeszcze bardziej dobitnie pokazać, że jej nowy produkt jest "gotowy". Dziś w sieci pojawiła się wersja alfa Chrome 2.0, którą można oficjalnie pobrać - również z naszego serwera.

Wersja alfa Chrome 2.0 została opublikowana na blogu twórców przeglądarki - Chrome Developer Channel (u nas do pobrania pod adresem: Google Chrome 2.0.156.1). Najnowsza wersja produktu wprowadza do niej sporo zmian i nowości.

Chrome 2.0 alfa pokazuje, że ekipa Google stara się uzupełnić swój produkt o większość funkcji większych i ważniejszych graczy - Internet Explorera i Firefoksa. Nowe okno aktualizacji Chrome zostało wzbogacone o autowypełnianie, pełne już możliwości przybliżania zawartości strony, aktualizacje w module sprawdzania pisowni, automatyczne przewijanie i wiele innych funkcji.

Jedną z najważniejszych nowości w Chrome jest opcja "profile", która umożliwia użytkownikom przygotowywanie i zapisywanie własnych profili z innymi ustawieniami, zakładkami, historią, plikami cookies oraz... skrótami. Jest to ciekawe rozwiązanie gdy na jednym komputerze chcemy uporządkować sprawy związane z pracą oraz chociażby rozrywką.

Chrome 2.0 alfa z nowymi funkcjami do pobrania

"Profile" - nowa funkcja w Google Chrome

Chrome 2.0 daje webmasterom nową wersję silnika WebKit, niemal taką samą jaka znajduje się w Safari 3.1 od Apple. Inne nowości to m.in. zaimplementowany bezpieczny tryb SafeBrowsing (tylko HTTPS; wada - strony z certyfikatem SSL nie ładują się), możliwość importowania zakładek z Google Bookmarks, nowe nakładki dla Visty i XP oraz wiele innych.