Chrome 36 - odświeżenie trybu Incognito

Na naszych serwerach wylądowała najnowsza odsłona przeglądarki Google - oznaczona numerem 36. Edycja ta poprawia znacznie tryb Incognito oraz ulepsza bezpieczeństwo użytkowników Chrome.

Poprawki Incognito (zwanego przez złośliwych "trybem porno") polegają na załataniu kilku poważnych bugów, które mogły powodować zawieszanie się przeglądarki oraz spowalniać wczytywanie stron. Nadto pojawia się nowa ikonka dla tego trybu. W wydaniu Chrome 36 na Linuxa dodano Chrome App, który znany jest już od paru miesięcy posiadaczom Windowsa i Mac OS X. Nie zapomniano również o hakerach - edycja ta to w sumie dwadzieścia sześć poprawek dotyczących bezpieczeństwa (dotyczą każdego systemu).

Ulepszono także edycję Chrome dla Androida, jednak posiadacze tego systemu będą musieli poczekać jeszcze kilka dni na swoje wydanie. Wiadomo jednak, że będzie ona lepiej renderować tekst na tych stronach www, które nie zostały zoptymalizowane pod kątem używania ich na urządzeniach przenośnych. Wrócą także Google Doodles - będą pojawiać się w pustych zakładkach.

Chrome 36 w wersji na Windows można pobrać TUTAJ.