Chrome 37 będzie używać DirectWrite API

Trzeba przyznać, że dział Google'a odpowiedzialny za Chrome, nie próżnuje. Po zmianach w Incognito, jakie miały miejsce przy wersji 36, zapowiada kolejne ulepszenia w wersji 37.

Jak zdradza to tytuł wiadomości, największą nowością będzie DirectWrite API. Jest to element odpowiedzialny za renderowanie czcionek w najwyższej jakości, dzięki czemu tekst jest znacznie bardziej wyraźny i przyjemniejszy dla oka. Poniższa grafika pokazuje porównanie tekstu bez DirectWrite oraz przy jego użyciu (proszę kliknąć na obrazek, aby go powiększyć). Różnica jest widoczna gołym okiem. Kolejna ważna nowość to ułatwienie dla użytkownika, który nie będzie musiał logować się do konto Google, jeśli zechce skorzystać z aplikacji w przeglądarce.

A co poza tym? Wydanie 37 wprowadzi nowy wygląd managera haseł, poprawki techniczne dotyczące stabilności i płynności działania przeglądarki oraz sporo nowych rozszerzeń API dla deweloperów. Nadto w tej edycji Chrome dojdzie funkcja wczytywania niedostępnych stron w momencie odzyskania połączenia z siecią - jeśli więc w trakcie przeglądania witryny połączenie zostanie zerwane, zaraz po ponownym odzyskaniu sieci proces jej otwarcia zostanie dokończony. Nie ma jeszcze wydania stabilnego, ale jeśli kogoś interesuje beta, wydanie Chrome z numerem 37.0.2062.20 może pobrać je z TEJ STRONY.