Chrome 44 do iOS wprowadza wsparcie dla Physical Web

Nowa wersja aplikacji Chrome do iOS-a wprowadza nową funkcję pozwalającą na komunikowanie się tabletów i smartfonów Apple z urządzeniami zgodnymi z Google Physical Web. Dzięki przeglądarce Chrome 42 nie będzie konieczności instalowania osobnych aplikacji dla każdego dodatkowego sprzętu elektronicznego.

Google Chrome 42 do iPhone'ów i iPadów wprowadza nowy widżet dostępny w systemowym menu powiadomień urządzeń mobilnych Apple. Pozwoli to na transmisję danych pomiędzy telefonem i tabletem a różnymi gadżetami elektronicznymi korzystającymi z Google Physical Web (ang. fizyczna sieć).

Widżet przeglądarki Chrome skanuje w tle otoczenie szukając sygnałów od urządzeń korzystających z rozwiązań Physical Web. Te urządzenia wysyłają do smartfonów i tabletów informacje w postaci adresu URL, który może otworzyć przeglądarka internetowa, zamiast poleceń zrozumiałych tylko przez dedykowaną aplikację od producenta.

Google Chrome 44 - aktualizacja aplikacji do iOS-a

Google Chrome 44 - aktualizacja aplikacji do iOS-a

Google Physical Web to otwarty standard i technologia wpisująca się w trend Internetu Rzeczy. W interakcję z różnorakimi sprzętami elektronicznymi, w tym systemami Smart Home, będzie można wchodzić z poziomu urządzenia mobilnego.

Telefon lub tablet marki Apple, na którym zainstalowano przeglądarkę internetową Google Chrome 42, będzie mógł komunikować się bezpośrednio z innymi sprzętami. Pozwoli to skorzystać z parkometru, automatu sprzedającym bilety prosto z menu widżetów w iOS.

Przeglądarkę Chrome 42 do iPhone'a i iPada można pobrać ze sklepu App Store.