Chrome 78 - nowości i ulepszenia

Google wypuściło dziś 78. stabilną edycję przeglądarki Chrome. Po aktualizacji można od razu zauważyć kilka nowych elementów.

Chrome 78 ma włączoną domyślnie funkcję Tab Hover Cards - możliwe jest jej uruchomienie w kilku opcjach, dzięki czemu po najechaniu na zakładkę ma się pogląd w postaci szerszych informacji o danej witrynie. Jest to z pewnością bardzo praktyczne rozwiązanie dla wszystkich osób, które używają kilku-kilkunastu zakładek naraz. Dzięki temu będzie łatwiej nad nimi zapanować i uniknąć omyłkowego otwierania zbędnych. Zostało także odchudzone menu kontekstowe, pojawiające się po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na zakładce - pozostało siedem opcji, a zniknęły m.in. "zamknij pozostałe zakładki" oraz "otwórz ponownie zakładkę".

Chrome 78 - nowości i ulepszenia

Warta uwagi jest znajdująca się w dziale eksperymentalnym funkcjaPassword Leak Detection - można uruchomić ją pod adresem chrome://flags. Sprawi to, że użytkownik zostanie zaalarmowany, gdy jego dane zostaną wykryte w wycieku danych. Usprawniono także wymuszanie trybu ciemnego - doszło kilka dodatkowych funkcji, pozwalających na wyszczególnianie obszarów przeglądanej witryny, na których ma zostać zastosowany tryb ciemny. Jeśli chodzi o zmiany techniczne, ta edycja likwiduje 37 znanych z wydania 79 bugów.

Jak zaktualizować Chrome do najnowszej wersji? Po prostu otwórz menu, wybierz z rozwijanej listy Pomoc, a następnie Google Chrome - informacje. Po dokonaniu aktualizacji będzie wymagany restart przeglądarki.