Chrome OS i Android będą jednym systemem?

Przeznaczony dla netbooków Chrome OS i dedykowany smartfonom Android być może staną się w przyszłości jednym systemem operacyjnym. O takiej możliwości poinformował nieoficjalnie Sergiej Brin, jeden z założycieli Google.

Brin wspomniał o tej ewentualności podczas konferencji na której prezentowano system Chrome OS. W swojej wypowiedzi wskazał on przemawiające za połączeniem wspólne elementy obydwu systemów - obecny w nich silnik Webkit oraz fakt, że zarówno Android, jak i Chrome OS zbudowano na bazie Linuksa.

Nie sprecyzował jednak, kiedy mogłyby rozpocząć się prace nad nowym, zunifikowanym OS-em, i kiedy mógłby on trafić na rynek.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

Zważywszy, że dopiero co zaprezentowano Chrome OS, a Android jest na etapie zdobywania rynku smartfonów, nowy system - o ile w ogóle zostanie zbudowany - nie pojawi się na rynku zbyt szybko.

Google było krytykowane przez branżowych ekspertów za rozwijanie dwóch podobnych do siebie systemów operacyjnych. Tak naprawdę, po dodaniu przeglądarki Chrome do zainstalowanego na netbooku Androida, zyskujemy funkcjonalność Chrome OS z dodatkową możliwością korzystania z przeznaczonych na Androida aplikacji.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: