Chrome dla Androida: szybsze ładowanie stron, oszczędności na transferze danych

Po wykryciu wolnego połączenia z internetem mobilna przeglądarka Chrome automatycznie skorzysta z trybu oszczędzania transferu danych i nie załaduje większości obrazków z odwiedzanej strony.

Osoby, które mają dostęp do słabego mobilnego internetu i muszą się poważnie liczyć z wykorzystanym transferem danych powinny zdaniem Google jak najszybciej sięgnąć po Chrome. Amerykańska firma poinformowała na blogu, że jej przeglądarka oferuje od teraz zaktualizowany tryb Data Saver (oszczędność danych).

"Zaktualizowaliśmy ten tryb aby zaoszczędzić jeszcze więcej danych - nawet do 70% - poprzez usunięcie większości grafik w przypadku ładowania strony za pośrednictwem wolnego połączenia" - tłumaczy Google.

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome
  • Używasz Chrome na laptopie? Ta nowość Ci się spodoba

Jeżeli użytkownik zechce będzie mógł nacisnąć przycisk, który przywróci wszystkie grafiki. Będzie miał też możliwość zładowania jedynie wybranych z nich. Nowa opcja uaktywnia się automatycznie po wykryciu wolnego połączenia. W pierwszej kolejności zostanie udostępniona mieszkańcom Indii i Indonezji (w najbliższych miesiącach trafi także na inne rynki). Aby z niej korzystać będą oni musieli ją aktywować w opcjach Chrome.