Chrome na Androida z nową funkcją. Aktualizacja oferuje podgląd strony

Przeglądarka Google Chrome na urządzenia z Androidem pozwoli na wyświetlenie podglądu strony przed pełnym załadowaniem witryny.

Google zabrało się za aktualizacje swojej przeglądarki na Androida. Najpierw użytkownicy otrzymali możliwość grupowania zakładek oraz nowy widok siatki dla kart. Teraz nadszedł czas na kolejną nowości. Przeglądarka Google Chrome po aktualizacji pozwala na otwarcie podglądu witryny przed jej pełnym załadowaniem.

Aplikacje Google na Androidzie

Aplikacje Google na Androidzie

Po przytrzymaniu linku i wyświetleniu się menu kontekstowego możemy wybrać nową opcję - "Preview page" (Podgląd strony). Opcja pojawiła się pomiędzy "Open in incognito tab" (Otwórz w oknie incognito), a "Copy link address" (Skopiuj adres linku). Po jej naciśnięciu otwiera się podgląd strony, który zajmuje większość część ekranu.

Niestety po otwarciu podglądu nie możemy szybko uruchomić pełnej wersji witryny tak, jak jest to możliwe w Safari na iOS.

Podgląd strony w Google Chrome
Źródło: 9to5google.com

Podgląd strony w Google Chrome

Źródło: 9to5google.com

Na górnej części podglądu znajdziemy nazwę witryny, adres URL, możliwość jej otwarcia w innym oknie oraz zamknięcia podglądu. Możemy go również zminimalizować poprzez przeciągnięcie palcem w dół.

Opcja podglądu strony pojawiła się w przeglądarce Google Chrome w wersji 89 na Androida. Co ważne opcja udostępniana jest po stronie serwera. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą instalować zaktualizowanej wersji przeglądarki. Podgląd stron udostępniany jest stopniowo. Wyszukiwarkowy gigant pracował nad tą funkcję około dwóch lat.

Źródło: 9to5google.com