Chrome na OS X od listopada będzie dostępny tylko w 64-bitowej wersji

Google Chrome w stabilnej, 64-bitowej wersji już niedługo zadebiutuje na urządzeniach Apple. Twórcy przeglądarki zapowiedzieli też, że nie mają w planach dalszego rozwoju wydania 32-bitowego tak jak ma to miejsce w przypadku wersji dla systemu Windows.

Przeglądarka Google dla systemu Windows doczekała się niedawno 64-bitowej wersji. Użytkownicy komputerów Apple muszą jeszcze nieco poczekać na Chrome 64-bit dla systemu OS X. Taka wersja przeglądarki pojawiła się w formie wersji rozwojowej, czyli wydania Google Chrome Beta oznaczonego numerem 38.

Google planuje przejście na 64 bity w przypadku przeglądarki Google Chrome w wersji do systemu OS X w listopadzie wraz z nowym stabilnym wydaniem przeglądarki oznaczonym numerem 39. Obecnie użytkownicy komputerów Mac zainteresowani stabilną przeglądarką mogą korzystać z Google Chrome 37.

Przejście na 64 bity w przypadku przeglądarki internetowej ma poprawić szybkość działania programu, ale wymaga to kompatybilnego sprzętu. W przypadku komputerów z systemem Windows nadal na rynku jest sporo urządzeń nieobsługujących 64 bitów, dlatego firma z Mountain View zdecydowała się rozwijać dwie wersje przeglądarki.

W przypadku użytkowników komputerów Apple sytuacja wygląda nieco inaczej. Znacznie mniej urządzeń obsługuje wyłącznie 32 bity. Z tego względu Google zdecydowało się na dalszy rozwój wyłącznie 64-bitowego wydania swojej przeglądarki w wersji dla systemu OS X. Niestety, użytkownicy starszych komputerów Mac nie będą mogli dalej aktualizować przeglądarki Chrome.

źródło: googleappsupdates.blogspot.com