Chrome: nowa beta dla Mac OS X i poprawki dla Windows

Opublikowana wczoraj beta wersja przeglądarki Google Chrome dla systemu Mac OS X obsługuje rozszerzenia, dotychczas dostępne tylko w wersji deweloperskiej. Wprowadzono też funkcję synchronizacji zakładek.

Pierwszą betę dla Mac OS X opublikowano w grudniu ubiegłego roku. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku wersji dla Windows, nowe funkcje - obsługę rozszerzeń i synchronizację zakładek wprowadzono i testowano w wersji deweloperskiej. Pojawiły się one w styczniu 2010 r., teraz udostępniono je w wersji beta.

Użytkownicy Chrome'a w systemach Mac OS X mogą teraz poszerzyć funkcjonalność przeglądarki za pomocą dostępnych rozszerzeń. Obecnie jest ich już ponad 2200.

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome [AKTUALIZACJA]
  • Najlepsze rozszerzenia do Microsoft Edge

Aktualne wydanie Google Chrome na maka to 5.0.307.7. Użytkownicy poprzedniej wersji beta mogą ją zaktualizować otwierając z menu polecenie "Google Chrome - informacje" lub poczekać na automatyczną aktualizację.

Wcześniej Google załatało siedem luk bezpieczeństwa w produkcyjnej wersji Chrome'a dla Windows. Trzem z nich przyznano status zagrożenia "wysoki" w wewnątrzfirmowym systemie ocen zagrożeń. Secunia, duński serwis zajmujący się kwestiami bezpieczeństwa określił je jako "bardzo krytyczne".

Chrome coraz popularniejszy

Chrome jest obecnie trzecią najpopularniejszą przeglądarką na świecie, wynika z danych udostępnionych przez firmę Net Applications. Przeglądarka Google'a zakończyła grudzień z udziałem 4,63%.

W ostatnim miesiącu ubiegłego roku Chrome mógł się też pochwalić wzrostem o 0,7 punktu procentowego. To najlepszy wynik od czasu debiutu we wrześniu 2008 roku. Do jego uzyskania przyczyniło się opublikowanie wersji przeglądarki dla systemów Linux i Apple Mac OS X.

Z danych za styczeń wynika, że z Chrome'a korzystało 5,22% internautów. W ubiegłym miesiącu najchętniej korzystano z Internet Explorera w wersji 8.