Chrome w przyszłości nie pozwoli na autoodtwarzanie wideo

Automatyczne odtwarzanie materiałów wideo staje się plagą internetu. Z takimi materiałami, z których wiele zaczyna odtwarzać również dźwięk, można spotkać się na każdym rodzaju stron, w tym w serwisach społecznościowych i na portalach informacyjnych. Twórcy przeglądarki Chrome chcą jednak z tym walczyć.

Podczas przeglądania internetu po uruchomieniu dużej liczby kart w tle dużym problemem staje się automatyczne odtwarzanie materiałów wideo. Prowadzi to do obciążenia procesora w urządzeniu i szybszego wykorzystywania energii zgromadzonej w akumulatorze.

Automatyczne ładowanie się plików wideo wykorzystuje też niepotrzebnie transfer danych u osób, które korzystają z połączenia pakietowego. Dużym utrudnieniem w pracy jest również odtwarzanie dźwięku razem z wideo z jednej z kart w tle.

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome

Już w zeszłym roku pojawiła się możliwość wyciszania dźwięku materiału odtwarzania bez zamykania karty ze stroną uruchomionej w tle. Twórcy Chrome mają jednak inny, jeszcze lepszy pomysł jak poradzić sobie z tym problemem.

Chrome w przyszłości nie pozwoli na autoodtwarzanie wideo

Google Chrome nie pozwoli na automatyczne odtwarzanie wideo na kartach w tle

W przyszłym wydaniu Chrome pojawi się najpewniej funkcja blokowania automatycznego odtwarzania wideo z kart, które uruchomione zostały w tle. Aby materiał był odtwarzany strona będzie musiała być na pierwszym planie.

Po jednorazowym otwarciu karty ze stroną zadziała również funkcja automatycznego odtwarzania utworów z playlisty. Mimo nowego ograniczenia wideo zostanie załadowane w tle. Warto więc mimo to wyłączyć automatyczne odtwarzanie wideo na Facebooku i Twitterze.

Użytkownicy przeglądarki Google Chrome w wersji deweloperskiej mogą już skorzystać z tego rozwiązania, a do wersji stabilnej nowa funkcja powinna trafić już niedługo.

źródła: techcrunch.com, Google Plus


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: