Chrome wiceliderem przeglądarek w Polsce - właśnie pokonał Internet Explorer

Google Chrome szybko zdobywa rynek w poprzednim roku. Teraz po raz pierwszy wyprzedził Internet explorer, stając się jednocześnie drugą najpopularniejszą przeglądarką internetową w Polsce.

Google Chrome

Internet Explorer przez lata był najpopularniejszy (ze względu na to, że była to jedyna przeglądarka wbudowana w Windows). Ale był to też produkt wadliwy, dziurawy, ociężały i niefunkcjonalny. Microsoft nic z tym jednak nie robił i w 2009 roku wyprzedził go najpierw Firefox, a teraz dokonał tego Chrome (który zadebiutował we wrześniu 2008 roku).

W Polsce - Chrome już przed IE, ale za Firefoksem

Według Gemius Traffic, teraz po 4 latach od premiery, Chrome zdobył już 21,97 proc. polskiego internetu. W ostatnim badaniu Internet Explorer ma już tylko 21,70 proc. odsłon. Na pierwszym miejscu wciąż jest Firefox, który ma stabilne 45 proc. odsłon w polskim internecie. Przy okazji - właśnie wyszła najnowsza wersja Firefox 10.

Zobacz również:

  • Przeglądarki internetowe - popularność na świecie [kwiecień 2022]
  • Microsoft: użytkownicy Internet Explorera zabezpieczeni przed utratą danych
Chrome wiceliderem przeglądarek w Polsce - właśnie pokonał Internet Explorer

Przeglądarki w Polsce według Gemius

Na świecie - Chrome jeszcze za IE, ale przed Firefoksem

Na świecie jest trochę inaczej - tam wciąż Internet Explorer jest na pierwszym miejscu ) chociaż jego pozycja regularnie spada), na drugim jest Chrome, a dopiero na trzecim Firefox. Opera z kolei jest bardzo niszowym produktem (w Polsce cieszy się 5 razy większą popularnością niż na świecie).

Chrome wiceliderem przeglądarek w Polsce - właśnie pokonał Internet Explorer

Przeglądarki na świecie według Stat Counter

Chrome to najlepsza przeglądarka internetowa?

Chrome zasługuje na swój sukces - jest to najszybsza i najwygodniejsza użyciu przeglądarka z wielkiej trójki (w mojej opinii jeszcze lepsza jest niszowa Opera, którą osobiście uważam za najlepiej dopracowaną przeglądarkę internetową). Dobrze, że użytkownicy internetu coraz mniej korzystają z IE. Osobiście nawet wrogowi nie życzę jej używania - wystarczy kilka dni poużywać Chrome, czy Operę, a nawet Firefox, by już nigdy do IE nie wrócić. Kiedy wreszcie Microsoft zaprojektuje od podstaw zupełnie nowa przeglądarkę?

A jakiej Wy używacie przeglądarki? I która uważacie za najlepszą? Chrome, Firefox, Opera a może jednak Internet Explorer?