Chromebook Pixel i MacBook z ekranem Retina "wymiękają" przy nowym panelu Samsunga

Samsung opracował 13,3-calowy wyświetlacz o tak ogromnej rozdzielczości, że MacBook Pro i Chromebook Pixel mogą "spalić się ze wstydu".

Od pojawienia się w iPhone'ie ekranu Retina wiadomo było, że kolejnym polem walki pomiędzy producentami sprzętu będzie rozdzielczość ekranów idąca w parze z rosnącą gęstością pikseli. Ze strony Apple ujrzeliśmy więc z czasem ekrany Retina również w takich urządzeniach, jak tablet iPad, czy notebook MacBook Pro (227 ppi), natomiast konkurencyjne Google przedstawiło niedawno Chromebooka Pixel (239 ppi) dysponującego wyświetlaczem o rozdzielczości 2560 x 1700 pikseli.

Wszystkie te gadżety wyglądają jednak blado przy laptopie Samsunga, który, jeżeli się pojawi na rynku, zostanie wyposażony w zapowiedziany właśnie przez niego 13,3-calowy wyświetlacz mogący się pochwalić ogromną rozdzielczością QHD, czyli 3200 x 1800 pikseli (276 ppi).

Panel ten zostanie zaprezentowany w czerwcu podczas targów Computex, lub w sierpniu podczas targów IFA. Być może wówczas dowiemy się również, ile trzeba będzie dopłacić za korzystającego z niego laptopa.

Telewizory UHD

Przy okazji warto też przypomnieć, że pogoń za pikselami uwidoczniła się również na rynku telewizorów. Podczas ostatnich targów CES zaprezentowanych zostało blisko 50 modeli przystosowanych do współpracy ze standardem wyświetlania obrazu telewizyjnego Ultra High Definition Television (UHDTV). Jak widać producenci znaleźli kolejny sposób na skuszenie konsumentów do wymiany swojego starego grata z ekranem Full HD...


Zobacz również