Chromebooki dostają znaczący update

Google upewnia się, że stacja dokująca, którą zamierzasz kupić, będzie faktycznie działać z twoim Chromebookiem.

Chromebooki dostają znaczący update

Samsung Galaxy Chromebook 2

Inicjatywa GoogleWorks with Chromebook” już teraz pomaga uniknąć rozczarowania związanego z kupowaniem akcesoriów, które mogą nie działać z twoim komputerem. Teraz etykieta programu pojawia się na stacjach dokujących.

Program „Works with” daje gwarancję, że stacja dokująca została „zweryfikowana pod kątem bezproblemowej współpracy z obecnym i przyszłym systemem operacyjnym urządzenia."

Google obiecuje również, że zgodne stacje dokujące będą otrzymywać automatyczne aktualizacje oprogramowania układowego, które będą udostępniane wraz z własnymi aktualizacjami Chrome OS, począwszy od Chrome OS 90. Stacje dokujące są dostępne w dwóch rozmiarach.

Chromebooki dostają znaczący update

Logo Chrome na obudowie Acer Chromebook 315

Większe stacje dokujące łączą się z maksymalnie trzema zewnętrznymi monitorami przez HDMI, DisplayPort lub USB-C, podczas gdy mniejsze stacje dokujące są bardziej kompaktowe i zaprojektowane tak, aby były bardziej przyjazne w podróży. Te łączą się tylko z jednym wyświetlaczem HDMI.

Google zapewnia również, że Works with Chromebook Docks jest kompatybilny zarówno z MacOS, jak i Windows. Firma zauważa, że ​​wiele firm korzysta z urządzeń na wielu platformach, co zapewnia, że ​​każdy może korzystać z tego samego sprzętu.

Google współpracuje z 27 różnymi partnerami, aby opracować urządzenia peryferyjne dla systemu operacyjnego Chrome, w tym Targus, Hyper, Acer, Belkin i StarTech.