"Chudy" po liftingu

Mustek ScanExpress 1200 CU doczekał się nowszej, zmodyfikowanej wersji oznaczonej jako "Plus".

Mustek ScanExpress 1200 CU doczekał się nowszej, zmodyfikowanej wersji oznaczonej jako "Plus".

Celem wprowadzonych w urządzeniu zmian jest jak najlepsze przystosowanie go do pracy z komputerami przenośnymi. Najnowszy skaner jest zasilany wyłącznie przez port USB, co eliminuje konieczność poszukiwania dodatkowego gniazdka elektrycznego do podłączenia zasilacza. Długość pracy urządzenia w takim wypadku warunkuje jedynie pojemność akumulatorów notebooka.

Skaner może pracować zarówno leżąc na stole całą swoją powierzchnią, jak i stojąc na boku (służy do tego widoczna na zdjęciu podstawka). Jednak za każdym razem, gdy chcemy zmienić dokument, trzeba skaner wyjąć z podstawki. Dodatkowym elementem wyróżniającym go spośród innych urządzeń do skanowania jest czarna obudowa.

Mustek ScanExpress 1200 CU Plus wykorzystuje technologię Bit Depth Increased Technology (BDIT), dzięki której pracuje z rozszerzoną programowo 48-bitową głębią kolorów. Głowica skanująca została wykonana w technologii Contact Image Sensor (CIS), polegającej na tym, że system składający się z zespołu luster i soczewek (CCD) został zastąpiony jednym, niewielkim, zintegrowanym układem optycznym, co znacznie obniżyło koszt jego wytworzenia.

"Chudy" po liftingu
Skaner pracuje z maksymalną rozdzielczością optyczną 600x1200 dpi interpolowaną do 19200 dpi. Jest prosty w instalacji i obsłudze. Ma przydatną opcję automatycznego uruchamiania oprogramowania do skanowania po podniesieniu pokrywy skanera. Urządzenie współpracuje z komputerami PC oraz Apple iMAC.

W zestawie wraz ze skanerem dostarczane są trzy programy OCR Text Bridge, Fine Reader 4.0 oraz (po polsku) Recognita 4.0. Do skanera dołączono też aplikacje graficzne: Photo Express 3.0 oraz spolszczoną wersję programu Picture Publisher 8.0. Mustek ScanExpress 1200 CU Plus, objęty jest programem obsługi Mustek Assistance oraz 24-miesięczną gwarancją.

Skaner płaski CIS

Mustek ScanExpress 1200 CU Plus#####

Veracomp S.A., www.veracomp.com.pl

Cena: 519 zł