Chumby

Przedstawiamy nowy gadżet, który łączy w sobie funkcje m.in. peceta i budzik. Chumby, bo o nim mowa, potrafi też łączyć się z Internetem za pomocą Wi-Fi. Pokryty gumą i skórą wygląda jak mały, zabawkowy telewizor...

Chumby potrafi uruchamiać widgety, które są dla niego tym, czym aplikacje dla peceta. Kupując Chumby otrzymujemy jeden widget - budzik. Aby zainstalować kolejne, musimy połączyć się z witryną internetową Chumby i możemy wybierać spośród setek widgetów. Możemy też tworzyć własne, a Chumby umożliwia dzielenie się widgetami przez Sieć.

Chumby

Chumby

Na górze urządzenia znajduje się dyskretnie ukryty przycisk, którym włączamy panel kontrolny. Z kolei porty USB pozwalają wgrać muzykę na Chumby. Urządzenie wyposażono w 3,5-calowy dotykowy wyświetlacz LCD, głośniki, czujnik nacisku oraz przyspieszeniomierz, dzięki czemu gadżet może zostać wykorzystany np. w grach. Czym więc jest Chumby? Hmm... wszystkim, czym chcesz, by był. Wśród zastosowań znajdziemy odbieranie za pośrednictwem Sieci najnowszych informacji, prognozy pogody, wyników gier losowych, fotografii czy muzyki. Ale przede wszystkim Chumby, który zadebiutuje w październiku, będzie świetnym świątecznym prezentem dla miłośnika gadżetów, który poza nim ma już wszystko.

Cena: ok. 200 USD

Więcej informacji: Chumby.com.


Zobacz również