Chwalił w Internecie atak na policjanta. Grozi mu rok więzienia

Jeden z mieszkańców gminy Ostróda myślał, że w Internecie każdy może pisać co chce. Szybko przekonał się, że to nie jest prawda...

W Internecie nie można wyrażać każdej opinii. Przekonał się o tym właśnie mieszkaniec gminy Ostróda, Dawid S., który na jednym z portali internetowych zamieścił komentarze pochwalające czynną napaść na funkcjonariusza policji. Wkrótce o tych wpisach zostali powiadomieni ostródzcy funkcjonariusze, którzy szybko ustalili, kto jest ich autorem.

Policjanci wezwali Dawida S. do stawienia się w komendzie. W trakcie przesłuchania przyznał się on do zamieszczenia wpisów zawierających zabronione treści.

"Tłumaczył, że nie miał pojęcia, że takie zachowanie jest karalne. Mężczyzna myślał, że w Internecie każdy może pisać co chce. Teraz mieszkaniec gminy Ostróda ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem." - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie policja.pl.

Dawid S. usłyszał zarzut publicznego pochwalania przestępstwa. Grozi mu za to nawet rok pozbawienia wolności.

Można dostać nawet "z liścia"

Warto też pamiętać, że Internet nie jest tak anonimowy, jak wielu z nas się wydaje. Internetowym trollom polecam ku przestrodze przeczytać artykuł "Troll obrażał boksera na Twitterze, później błagał o litość".