Chwila wspomnień: ekrany startowe Windows od wersji 1.01 do Longhorna
-
- Łukasz Bigo,
- 24.10.2007, godz. 16:18
Użytkownik dihiddy umieścił na YouTube film z ekranami startowymi systemów Windows. Dołożono do niego również oryginalne dźwięki - warto obejrzeć i powspominać!
Prezentowana niżej historia rozpoczyna się od ekranu startowego Windows 1.01, czyli systemu udostępnionego w 1985 roku. Przez kolejne edycje 1.0x przechodzi do 2.x i 3.x, a następnie do - naprzemiennie - Windows NT i Windows 95/98/Me, aż do Visty i Longhorna.
Wyjątkowo ciekawie prezentują się ekrany wersji przedpremierowych, w tym Chicago (Windows 95), Windows NT 5.0 (Windows 2000), Neptune (nigdy się nie pojawił), Whistler (Windows XP), Longhorn (Vista) i Longhorn (Windows 2008).
Warto zobaczyć - zabrakło tylko ekranu startowego z prezentowanego niedawno następcy Visty (Windows 7).