Ciche 3,5-calowe twardziele Samsunga

Firma Samsung poinformowała o pojawieniu się w jej ofercie nowej serii (SpinPoint S166) 3,5-calowych dysków twardych, charakteryzujących się wyjątkowo cichą pracą. W jej skład weszły na razie dwa modele, oferujące 80 i 160 GB przestrzeni dyskowej.

Urządzenia obsługują technologię NCQ (Native Command Queuing - przyśpiesza pracę urządzenia poprzez inteligentne zarządzanie komendami równoczesnego zapisu i odczytu) oraz dysponują talerzami obracającymi się z prędkością 7200 obrotów na minutę i 8-megabajtowym buforem. Komunikacja z komputerem odbywa się poprzez interfejs SATA II (co ważne, dostępne będą też modele oferujące interfejs PATA).

Ciche 3,5-calowe twardziele Samsunga

Samsung SpinPoint S166

Producent wyposażył urządzenia w najnowsze wersje dbających o cichą pracę technologii SilentSeek i NoiseGuard. Pozwoliło mu to na "wyciszenie" dysków do poziomu 24 dB w okresie bezczynności oraz 27,5 dB podczas pracy. Samsung podkreśla, że dzięki temu nadają się one idealnie do pracy zarówno w komputerach biurowych, jak i cyfrowych magnetowidach lub innych systemach wymagających cichej pracy.

Nowa seria dysków ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Niestety, ich ceny nie zostały podane.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.