Ciche i pojemne mobilne dyski IBM

IBM wprowadził do sprzedaży nową linię cichych i pojemnych dysków twardych Travelstar, przeznaczonych do instalacji w komputerach przenośnych.

IBM wprowadził do sprzedaży nową linię cichych i niezwykle pojemnych dysków twardych, przeznaczonych do komputerów przenośnych. Seria o nazwie Travelstar jest odpowiedzią koncernu na rosnące zainteresowanie pojemnymi dyskami twardymi, umożliwiającymi przechowywanie materiałów multimedialnych. Nowe dyski wyposażono w firmową technologię redukcji hałasu o nazwie Drive Noise Suppression System.

Największy spośród nowych dysków, 48-gigabajtowy model Travelstar 48 GH oferuje pojemność o 50% większą w stosunku do dotychczas oferowanego flagowego modelu o symbolu 32 GH. Zaprezentowany dysk pracuje z prędkością talerzy wynoszącą 5400 obrotów na minutę (RMP). Producent podaje, iż średni transfer wewnętrzny oscyluje w granicach 241 MB/s. Ponadto urządzenia zaprojektowano w taki sposób, aby do niezbędnego minimum ograniczyć ich zapotrzebowanie na pobór mocy.

Zobacz również:

  • Kioxia - prototyp SSD PCIe 5.0 z szybkością 14 GB/s. Rewolucja w dyskach?
  • Dlaczego zawsze warto używać świeżej instalacji systemu na nowym urządzeniu?

Oprócz rekordowo pojemnego modelu w skład linii Travelstar wchodzą takie produkty, jak 30 GN (pojemność 30 i 20 GB) oraz 15 GN (pojemność 15,10 i 6 GB).