Cichy GeForce 9600 GT od Asusa

W ofercie firmy Asus zagościła nowa karta graficzna - model o oznaczeniu EN9600GT SILENT/HTDI/512M. Urządzenie bazuje na chipsecie Nvidii i korzysta z pasywnego systemu chłodzenia o nazwie V-Cool.

Nowa karta - EN9600GT SILENT/HTDI/512M - przeznaczona jest do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w magistralę PCI-Express 2.0 x16. Z pewnością zainteresuje osoby, które bardzo cenią sobie ciszę - dysponuje bowiem potężnych rozmiarów pasywnym systemem chłodzenia V-Cool Heatsink (korzystającym z technologii Intercooler oraz V-Engine), którego projekt - jak czytamy na stronie producenta - "został zainspirowany silnikiem samochodu wyścigowego i łączy w sobie stylowy wygląd i niesamowitą wydajność."

Oczywiście, producent nie zapomniał też o wsparciu technologii zabezpieczeń HDCP oraz o zapewnieniu odpowiedniej stabilności pracy urządzenia poprzez zastosowanie dławików typu DIP Spring (ich temperatura jest o 5-10 stopni C niższa od tradycyjnych dławików z cewkami pierścieniowymi) oraz wyprodukowanych w Japonii kondensatorów polimerowych, które mają charakteryzować się niższymi upływami energii.

Cichy GeForce 9600 GT od Asusa

Asus EN9600GT SILENT/HTDI/512M

Parametry techniczne:

Silnik graficzny: GeForce 9600GT

Pamięć wideo: 512 MB DDR3

Zegar rdzenia: 650 MHz

Zegar pamięci: 1,8 GHz (900 MHz DDR3)

Interfejs pamięci: 256-bit

Maks. rozdzielczość DVI: 2560 x 1600 pikseli

Magistrala: PCI Express 2.0

Wyjście DVI: 2 x DVI-I

Wyjście HDMI: przez adapter DVI do HDMI

Zgodność z HDCP: TAK

Wyjście D-Sub: przez adapter DVI do D-Sub

Wyjście HDTV: TAK

Niestety cena urządzenia nie została podana. Więcej na jego temat można znaleźć na stronie producenta.