Cichy i mocny GeForce FX PowerPack!

W ciągu najbliższych dni Gainward rozpocznie sprzedaż kart graficznych GeForce FX 5800 PowerPack! Ultra/1000 Plus “Golden Sample”. Plus w nazwie oznacza, że parametry pamięci i procesora, tradycyjnie już u Gainwarda, można dodatkowo polepszyć zwiększając częstotliwości taktowania powyżej rekomendowanych. Karta ma pracować kilkukrotnie ciszej niż jej konkurenci. W ofercie znajdzie się również tańsza i zarazem wolniejsza odmiana GeForce FX 800 Plus.

Flagowy model ma kosztować 649 EUR i będzie wyposażony w 128 MB . Tańszy od niego będzie Gainward FX Power-Pack! Model Ultra/800 Plus “Golden Sample” wyceniany na 549 EUR.

W modelu Ultra/1000 Plus procesor taktowany jest z częstotliwością 500 Plus MHz, a pamięci 1 GHz. Nietypowe są elementy wchodzące w skład tego zestawu. Gainward dołącza bowiem do niego kartę z portami FireWire oraz kartę dźwiękową 5.1 z wyjściami analogowymi i cyfrowymi.

Gainward twierdzi, że jego autorski system chłodzenia GeForce FX pozwoli na zminimalizowanie hałasu coolera karty. Jest to o tyle istotne, że jeszcze przed oficjalną premierą rynkową dzieło NVidii zostało ochrzczone mianem „odkurzacza” właśnie z powodu wytwarzania ogromnego hałasu.

Maksymalny poziom hałasu ma wynosić 7 dB, a konstrukcje konkurencji bazujące na referencyjnym projekcie NVidii wytwarzają hałas o natężeniu aż 70 dB.

Dołączony pakiet oprogramowania, oprócz aplikacji NVidii, zawiera również narzędzie EXPERTool Performance Tuning Utility autorstwa Gainwarda. Dzięki niemu użytkownik może manipulować częstotliwościami taktowania procesora graficznego i pamięci.

Tańszy model z 800-tką w nazwie charakteryzuje się niższymi częstotliwościami taktowania 400/800 MHz. Nie posiada również karty FireWire i dźwiękowej.