Cichy jak Asus

Asus zaprezentował nową serię napędów CD-RW oraz CD-ROM o nazwie QuieTrack. Urządzenia te zostały wyposażone w szereg technologii, których zadaniem jest wyciszenie pracy napędów. Producent twierdzi, że są to najcichsze czytniki na rynku.

Pierwsze dwa napędy wchodzące w skład serii QuieTrack to CD-ROM Asus CD-S520/A4 oraz nagrywarka płyt CD - Asus CRW-5232AS. Dzięki wykorzystaniu trzech nowych rozwiązań stały się one zdaniem firmy, najcichszymi napędami optycznymi na świecie - natężenie generowanego przez nie hałasu nie przekracza podczas pracy poziomu 39 dB. Dla porównania - głośność większości dostępnych na rynku napędów oscyluje w okolicach 50 dB. Poziom hałasu został zmniejszony bez wpływu na wydajność napędów.

W napędach z serii Asus QuieTrack zastosowano następujące technologie:

DDSS II - to druga generacja technologii Double Dynamic Suspension System, minimalizującej wibracje oraz hałas, generowane przez obracające się z ogromną prędkością płyty. Dodatkowo DDSS II odpowiada za stabilizację położenia głowicy lasera względem nośnika, co poprawia jakość zapisu.

Airflow Field Modification (AFFM) - rozwiązanie wyrównujące ciśnienie powietrza wewnątrz napędu, dzięki czemu redukowane są drgania wywołane przez nierównomiernie rozłożone obszary powietrza o różnych ciśnieniach. Redukcja drgań w bezpośredni sposób przekłada się na zmniejszenie hałasu i poprawę jakości odczytu i zapisu danych.

Smart Speed - technologią automatycznie dopasowującą prędkość odczytu płyty do aktualnie uruchomionej aplikacji. Dzięki temu napęd rozpędza płytę

do dużych prędkości obrotowych tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne.

W pozostałych przypadkach płyta obraca się wolniej, a co za tym idzie także ciszej. Rozwiązanie to dodatkowo wydłuża czas życia napędu i nośników.

Podstawowe funkcje napędu Asus CRW-5232AS:

- technologia zapobiegania przerwaniu strumienia danych podczas nagrywania FlextraLink

- technologia FlextraSpeed, dobierająca optymalną prędkość zapisu do danego nośnika

- skrócona obudowa, ułatwiająca montaż i poprawiająca cyrkulację powietrza wewnątrz komputera

- zapis ze stałą prędkością kątową (CAV)

- szybka ekstrakcja audio (max. 52x) oraz VCD

- najnowsze oprogramowanie Nero

- montaż w poziomie lub w pionie

- obudowa uniemożliwiające dostanie się kurzu do urządzenia i redukująca hałas

Podstawowe funkcje napędu Asus CD-S520/A4:

- odczyt ze stałą prędkością kątową (CAV)

- technologia inteligentnej regulacji prędkości odczytu AI Auto Speed

- montaż w poziomie lub w pionie

- obudowa uniemożliwiające dostanie się kurzu do urządzenia i redukująca hałas

Więcej informacji

http://www.asus.com