Cięcie wideo z magicznym Mokey

Nowe oprogramowanie opracowane przez IS Distribution pozwala wycinać z pliku wideo dowolnie wybrany element pierwszego planu.

Według deklaracji przedstawicieli firmy IS Distribution, ich nowe oprogramowanie do edycji cyfrowego wideo o nazwie Mokey jest w stanie przenieść doświadczenia wszystkich zajmujących się edycją plików multimedialnych na nieznany dotąd poziom. Pakiet Mokey pozwala bowiem odseparować z tła dowolnie wybrany element pierwszego planu pliku wideo. Mokey będzie rozpowszechniany jako plugin do autorskich aplikacji multimedialnych produkowanych przez firmy Avid, Quantel, Discreet, Nothing Real i 5D.

Narzędzie działa niezależnie od rozdzielczości filmu i składa się z zestawu algorytmów trybu 'motion-tracking' zdolnych jednocześnie 'śledzić' zmiany w wielu punktach edytowanego obrazu. Funkcja usuwania pikseli automatycznie eliminuje wszystkie elementy wybranego obiektu, tworzy jego kopię, a następnie przegląda pozostałe klatki filmu w poszukiwaniu powiązanych z modelem pikseli i zastępuje je 'zbliżonymi'. Poza tym Mokey jest także w stanie automatycznie zrekompensować niekorzystne zmiany w poziomie jasności pomiędzy klatkami powstałe w wyniku wycięcia obiektu i w rezultacie dowolny pierwszoplanowy obiekt znika z filmu 'bez śladu'.

Przedstawiciele IS Distribution twierdzą także, że Mokey jest wygodny w użyciu i umożliwia np. wybieranie obiektów do usunięcia w prostym interfejsie nie wymagającym zaznaczania pojedynczych punktów ścieżki ruchu obiektu [tracking points]. Oprogramowanie pozostaje na razie w fazie testów beta, ale zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli IS DIstribution, trafi do sprzedaży we wrześniu 2001 w wersji dla Windows NT kosztującej 7,000 GBP + VAT.

http://www.is-distribution.com


Zobacz również