Ciekawe informacje od kupujących iPhone'a 4S

Pierwsza setka osób czekających w kolejce po iPhone'a 4S przed jednym z brytyjskich sklepów została zapytana przez ankieterów, dlaczego chcą kupić nowy model iPhone'a. Najczęstszym uzasadnieniem była po prostu chęć posiadania najnowszej wersji smartfonu Apple. Równie zastanawiające były odpowiedzi dotyczące korzystania z aplikacji mobilnych.

iPhone 4S

Ankieta została przeprowadzona przez producenta aplikacji CoPilot Live. Okazało się, że 30 spośród 100 pierwszych osób w kolejce po nowego iPhone'a 4S chciało go kupić tylko dlatego, by mieć najnowszą wersję swojego ulubionego smartfonu. 22 osoby były zainteresowane ulepszonym aparatem, a 16 stwierdziło, że kupuje go dla większej mocy obliczeniowej.

Co prawda grupę tych osób ciężko nazwać reprezentatywną, ale mimo wszystko wyniki są dość ciekawe. Może nawet jeszcze bardziej zastanawiające są odpowiedzi dotyczące korzystania z aplikacji. 68 proc. ankietowanych podało, że ma od 50 do 100 aplikacji zainstalowanych na swoich telefonach. Z drugiej jednak strony 80 proc. badanych korzysta codziennie z mniej niż 10 aplikacji.

Pięć najpopularniejszych typów aplikacji wg uczestników kolejki po iPhone'a 4S to gry (26 proc.), komunikatory (24 proc.), aplikacje newsowe (21 proc.), służące go wykonywania zakupów (10 proc.) oraz ułatwiające podróżowanie i nawigację (8 proc.).

Wyniki te przedstawiają dość ciekawe zjawisko. Ludzie chętnie wymieniają swoje smartfony na najnowsze modele, ale tak na prawdę nie wielu z nich ma ku temu konkretne powody. Oprócz tego, okazuje się, że użytkownicy bardziej od korzystania z oprogramowania mobilnego wolą samo odkrywanie nowych aplikacji i możliwości.