Ciekawe informacje od kupujących iPhone'a 4S

Pierwsza setka osób czekających w kolejce po iPhone'a 4S przed jednym z brytyjskich sklepów została zapytana przez ankieterów, dlaczego chcą kupić nowy model iPhone'a. Najczęstszym uzasadnieniem była po prostu chęć posiadania najnowszej wersji smartfonu Apple. Równie zastanawiające były odpowiedzi dotyczące korzystania z aplikacji mobilnych.

iPhone 4S
Ankieta została przeprowadzona przez producenta aplikacji CoPilot Live. Okazało się, że 30 spośród 100 pierwszych osób w kolejce po nowego iPhone'a 4S chciało go kupić tylko dlatego, by mieć najnowszą wersję swojego ulubionego smartfonu. 22 osoby były zainteresowane ulepszonym aparatem, a 16 stwierdziło, że kupuje go dla większej mocy obliczeniowej.

Co prawda grupę tych osób ciężko nazwać reprezentatywną, ale mimo wszystko wyniki są dość ciekawe. Może nawet jeszcze bardziej zastanawiające są odpowiedzi dotyczące korzystania z aplikacji. 68 proc. ankietowanych podało, że ma od 50 do 100 aplikacji zainstalowanych na swoich telefonach. Z drugiej jednak strony 80 proc. badanych korzysta codziennie z mniej niż 10 aplikacji.

Zobacz również:

  • HBO GO - 8 porad, które każdy powinien znać
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka? [Aktualizacja 06.12.2021]

Pięć najpopularniejszych typów aplikacji wg uczestników kolejki po iPhone'a 4S to gry (26 proc.), komunikatory (24 proc.), aplikacje newsowe (21 proc.), służące go wykonywania zakupów (10 proc.) oraz ułatwiające podróżowanie i nawigację (8 proc.).

Wyniki te przedstawiają dość ciekawe zjawisko. Ludzie chętnie wymieniają swoje smartfony na najnowsze modele, ale tak na prawdę nie wielu z nich ma ku temu konkretne powody. Oprócz tego, okazuje się, że użytkownicy bardziej od korzystania z oprogramowania mobilnego wolą samo odkrywanie nowych aplikacji i możliwości.